• IWONA JANICKA - kandydatka

  do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

  „Rób to, co czujesz w swoim sercu, aby mieć rację – i tak będziesz krytykowany/a.

  Będziesz przeklęty/a, jeśli to zrobisz i przeklęty/a, jeśli tego nie zrobisz.”

  /Eleanor Roosevelt/

 • Iwona Janicka - kandydatka do Sejmiku Woj. Wielkopolskiego. Okręg 3 - powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński. Lista KO - poz. 6

  WYBORY SAMORZĄDOWE

  Szanowni Państwo,

  podjęłam decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych o motywacji do startu i priorytetach piszę na tej podstronie ;)

  Wystartuję do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

   

  Okręg 3 - powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński

  Lista KKW Koalicja Obywatelska - poz. 6

  Mieszkanki i Mieszkańców tego rejonu bardzo proszę o głos!

 • Iwona Janicka - kandydatka do Sejmiku Woj. Wielkopolskiego. Okręg 3 - powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński. Lista KO - poz. 6

  20 marca (środa), godz. 19

  Puszczykowo

  Dlaczego Sejmik Województwa Wielkopolskiego jest ważny?

  Zapraszam na spotkanie!

  Iwona Janicka, kandydatka do Sejmiku

   

  Okręg 3 - powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński

  Lista KKW Koalicja Obywatelska - poz. 6

  Zapraszam do współpracy i pomocy przy kampanii wyborczej

  Decyzja zapadła!👍

  Wystartuję w najbliższych wyborach samorządowych, aby zadbać o otwartą, obywatelską i europejską Wielkopolskę jako radna Sejmiku 🔥

  To trochę inne zadanie i rola w stosunku do tych, które aktualnie pełnię, aczkolwiek po latach społecznej pracy w różnych gremiach krajowych i regionalnych jestem na nią w pełni gotowa 💪

  Funkcja radnej pozwoli mi “przypilnować” kilka kluczowych spraw dla regionu, w szczególności edukację oraz wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych, które miały sporo wyzwań w ostatnich latach.

  Potrzebuję sprawnej ekipy i po prostu Waszej pomocy i wsparcia, żeby dotrzeć z informacją o starcie do mieszkańców i mieszkanek ponad 40 gmin z powiatów:

  📍 poznańskiego (m. Luboń, m. Puszczykowo, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne)

  📍 średzkiego (Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl)

  📍 śremskiego (Brodnica, Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem), 

  📍 gnieźnieńskiego (m.Gniezno, Czerniejewo, gm.Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo, Trzemeszno, Witkowo)

  oraz

  📍 wrzesińskiego (Kołaczkowo, Miłosław, Nekla, Pyzdry, Września).

   

  Mile widziane każde wsparcie i pomoc, w tym w organizacji spotkań z mieszkańcami w terenie, pomocy w rozdawaniu ulotek do skrzynek, a jeśli masz miejsce na płocie i mogę na nim powisieć - proszę o kontakt! Z góry dziękuję :)

  Jeśli to czytasz i startujesz do rady gminy/powiatu na ww. terenie to nie czekaj - daj mi znać możemy sobie pomóc w kampanii ;)

   

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

 • Moje priorytety dla Wielkopolski

  broken image

  • Edukacja
  • Europejska Wielkopolska - spójność terytorialna, komunikacja i transport oraz prawa człowieka
  • Obywatelska Wielkopolska
  • Zdrowie, przyroda i klimat

 • Krótko o mnie

   

  Jestem Wielkopolanką, skuteczną, zaangażowaną rzeczniczką, która konsekwentnie i z pasją od ponad 20 lat działa na rzecz lokalnych społeczności.

  Dbam o prawa człowieka i prawa obywatelskie, także wtedy, gdy jedyną drogą było narażenie się władzy, poprzez m.in.: veto dla #LexCzarnek, wstrzymywania funduszy unijnych z uwagi na naruszanie praworządności. Jestem jedną z najbardziej aktywnych osób monitorujących fundusze UE w Polsce. Z inicjatywy KOD koordynowałam Obywatelską Kontrolę Wyborów w Wielkopolsce podczas wyborów parlamentarnych 2023.

  W dbaniu o wartości bardzo ważną rolę odgrywają organizacje - byłam w zarządzie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, koordynowałam akcję Masz Głos Fundacji im. St. Batorego, przez wiele lat prowadziłam Fundację Aktywności Lokalnej, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Poznaniu.

  Byłam radną oraz wiceburmistrzynią Puszczykowa.

  Zainicjowałam ponad 100 przedsięwzięć społecznych, w tym zajęcia dla młodzieży, rodziców, szkół oraz osób z organizacji pozarządowych.

  Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym i współwłaścicielką dwóch psów.

   

  Więcej: https://www.iwonajanicka.pl/sylwetka

  Moje priorytety - EDUKACJA

  • wzmocnienie szkół w realizacji zasady “uczenie się przez działanie”, w szczególności szkół ponadpodstawowych (praktyki, pracownie, wsparcie dla kół i samorządów szkolnych), rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego,
  • kształcenie i wsparcie dla nauczycieli
  • rozwój pasji i zagospodarowanie czasu wolnego, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, tworzenie nowych świetlic i klubów (także w pobliżu dworców)
  • inwestowanie w bazę akademików i internatów
 • Moje priorytety - EUROPEJSKA WIELKOPOLSKA

  • spójność terytorialna, dobre połączenia kolejowe i autobusowe w regionie, dworce z odpowiednim zapleczem
  • zadbanie o respektowanie Karty Praw Podstawowych UE (m.in. niedyskryminacja, prawa kobiet, prawa dziecka, prawa seniorów)
  • inwestowanie w innowacje i cyfryzację,
  • realizacja celów polityk UE, w tym efektywne wykorzystanie funduszy unijnych
 • Moje priorytety - OBYWATELSKA WIELKOPOLSKA

  Efektywne wykorzystanie funduszy UE na wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych to będzie jeden z moich kluczowych priorytetów, fundusze te są już zabezpieczone w regionalnym programie, a funkcja radnej sejmiku województwa wielkopolskiego pozwoli mi skuteczniej "popychać" sprawy do przodu w kierunku oczekiwanym przez organizacje pozarządowe z Wielkopolski. Wykorzystam w tej kwestii swoje doświadczenia jako członkini komitetów monitorujących fundusze UE, a także rady pożytku. Jako rzeczniczka tematu w Polsce nie wyobrażam sobie zmarnowania tej szansy.

  broken image

  • Wielkopolski Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - utworzenie funduszu, z którego możnaby finansować oddolne inicjatywy ieszkańców/mieszkanek regionu aktywnych w organizacjach pozarządowych, wsparcie w przypadku potrzeb interwencyjnych lub sytuacji kryzysowych, a także jako tzw. “dźwignia”, czyli na sfinansowanie wkładu własnego dla NGO celem pozyskania większego projektu
  • Wielkopolskie Forum Inicjatyw Obywatelskich
   Cykliczne wydarzenie dla przedstawicieli/-ek organizacji pozarządowych (wzorem innych regionów), aby mieli szansę porozmawiać o wyzwaniach, codziennych potrzebach środowiska NGOs i lokalnych społeczności, relacji z władzami lokalnymi oraz biznesem, a także wypracować niezbędne rekomendacje.
  • Wzmocnienie dialogu obywatelskiego, pluralizmu - konieczna jest debata z udziałem zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów. Ostatnie lata pokazały nam, że nie jest to takie proste, a organizacje pozarządowe i obrońcy praw (także dziennikarze, nauczyciele) powinni móc działać bez strachu w sprzyjającym środowisku i bez ingerencji władz.
   Chciałabym, aby angażowanie obywatelki/obywateli nie odbywało się fasadowo na potrzeby konsultacji, czy też różnych rad i komisji.

 • Moje priorytety - ZDROWIE, PRZYRODA I KLIMAT

  • zadbanie o bezpieczeństwo w dostępie do wody z uwagi na zwiększające się z roku na rok ryzyko zbyt słabych opadów, w tym inwestycje w zakresie tzw. małej retencji
  • wzmocnienie samorządów i oddolnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, w tym Wielkopolskiego Parku Narodowego – odpowiednia segregacja odpadów, PSZOK-i w gminach, które powinny aktywnie współpracować z mieszkańcami na rzecz nadawania rzeczom „drugiego życia” (pchli targi, punkty napraw)
  • rozwój infrastruktury sportowej, w tym działania na rzecz powstania hali lekkoatletycznej do organizacji zawodów